Liga tenisa stołowego

I RUNDA O PUCHAR MISTRZA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM
DLA KLAS I-III  i IV-VI  DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW  SZKOŁY PODSTAWOWEJ
W ZASUTOWIE

Dnia 12 stycznia 2011 r. w  środę o godz. 13.45 do 15.30  oraz 14 stycznia w piątek od godz. 13.45 do 15.30 w  Zasutowe odbyły  się odpowiednio I RUNDY O PUCHAR MISTRZA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM  DLA KLAS I-III i IV-VI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW  SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W ZASUTOWIE.
PUCHAR MISTRZA SZKOŁY polega na tym, że składa się on  z kilku rund (małych zawodów), na których odbywa się gra systemem "każdy z każdym"  po jednym secie z dwupunktową przewagą. Gra odbywa się według przepisów tenisa stołowego. Po każdej rundzie każdy z uczestników otrzymuje punkty od 1-15 w zależności o zajętego miejsca. Jeżeli  uczeń  nie będzie obecny na danym spotkaniu otrzyma w tej sytuacji 0 pkt. w rudzie. Suma punktów z wszystkich rund wyłoni nam w ten sposób zwycięscy  o PUCHAR MISTRZA SZKOŁY   KLAS I-III i IV-VI DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW  SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
Po pierwszej rundzie wśród dziewcząt  klas I-III Szkoły Podstawowej zwyciężyła Natalia Świerczyńska i zdobyła 15 pkt.
II miejsce: Alicja  Tabaka- 14 pkt.
III miejsce: Katarzyna Michalak - 13 pkt.
IV miejsce: Sara Lewandowicz - 12 pkt.
V miejsce: Wiktoria Zielonka - 11 pkt.
VI miejsce: Zuzanna Wyderkiewicz- 10 pkt.
VII miejsce: Klaudia Staszak: 9 pkt.
VIII miejsce: Helenka Łopatka: 8 pkt.
Wśród chłopców najlepszy okazał się Mikołaj Parus i zdobył on  15 pkt.
II miejsce: egzekwo Krystian Stanek, Bartosz Kiczka i Sebastian Wróbel i zdobyli po 14 pkt.
III miejsce: Jakub Sawa i Jakub Piotrowski - 13 pkt.
IV miejsce: Stanisław Renz
V miejsce: Kacper Hauke
W I RUNDZIE O PUCHAR MISTRZA SZKOŁY DLA CHŁOPCÓW KLAS IV-VI SZKOŁY PODSTAWOWEJ zwyciężył Mateusz Urbaniak -15 pkt.
II miejsce: Filip Kiczka- 14 pkt.
III miejsce: Hubert Pazdrowski- 13 pkt
IV miejsce: Bartosz Wróbel - 12 pkt.
V miejsce: Marcin Kalarus- 11 pkt.
VI miejsce: Leszek Janiszewski 10 pkt
Wśród dziewcząt na pierwszym miejscu uplasowała się Agata Walkowska - 15 pkt.
II miejsce: Karolina Gewond- 14 pkt.
III miejsce: Sandra Gromadzińska - 13 pkt.
IV miejsce: Jagoda Jóźwiak - 12 pkt.
V miejsce: Klaudia Walkowska- 11 pkt

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała  nauczycielka wychowania fizycznego - Lidia Płończak. Rozgrywki odbyły się w ramach programu "Nekla na Start".