Półkolonie - zajęcia w Nekli

W pierwszym tygodniu wakacji (22.06.-27.06.09r.) na nowo otwartych boiskach przy Zespole Szkół w Nekli odbyły się półkolonie letnie. 
Zajęcia prowadzone były w ramach programu "Nekla na start" i uczestniczyli w nich chłopcy w dwóch kategoriach wiekowych; klasy IV-VI SP i I-III Gimnazjum. (młodsza grupa od 9.00 do 11.30, starsza od 11.30 do 14.00).
Program zajęć obejmował w głównej mierze elementy techniki i taktyki gier zespołowych (piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka i siatkówka) oraz dyscyplin lekkoatletycznych. Zajęcia główne przeplatane były wieloma zabawami i grami ruchowymi z akcentami ukierunkowanymi na rozwijanie umiejętności i pracy w zespole. Szereg zabaw i gier ruchowych przeprowadzono także pod kątem wszechstronnego rozwoju fizycznego młodych osób, profilaktykę zdrowia i higieny osobistej. Frekwencja była wysoka - młodsza grupa 21 osób, starsza 15 a co najważniejsze uczniowie pomimo zmiennych warunków atmosferycznych ( upały przeplatane z deszczem i porywistym wiatrem) wykazywali duże zaangażowanie i aktywność w zajęciach.
Powyższe aspekty cieszą, ponieważ wskazują na celowość i zapotrzebowanie na tego rodzaju formy rozrywki i spędzania wolnego czasu przez młodzież w dzisiejszym świecie tak bardzo zdominowanym przez komputery i telewizję!